Istnieć poza czasem – czy to możliwe?

Istnieć poza czasem – czy to możliwe?

Każdego dnia prowadzimy niesamowity wyścig z czasem. Przekłada się to później na tygodnie, miesiące i lata. Życie przemija nie wiadomo kiedy. Może warto się zatrzymać? Próbując jednocześnie zatrzymać czas. Czy to możliwe? Obiektywnie rzecz ujmując – nie. Ale jeśli całą sprawę rozpatrzymy z punktu widzenia naszej psychiki, to tak – czas niekiedy staje.

Czas, którego doświadczamy

Oprócz czasu wyznaczanego przez zegary mamy jeszcze czas naszych doświadczeń, czyli taki, który wiąże się z naszym przeżywaniem. Możemy go niekiedy zatrzymać albo do niego powrócić w naszych wspomnieniach. Najlepszym miejscem do takich działań są nasze ogrody. To tutaj udaje się istnieć poza czasem. W niezwykłym otoczeniu. W pewnej separacji od trosk. W oderwaniu od zmartwień życia codziennego.

Ogród w angielskim stylu, czyli powrót do przeszłości

Szczególnie związane z czasem i przemijaniem są ogrody w angielskim duchu. Akcentujące znaczenie przeszłości. W ogrodach tego typu tworzono przecież elementy odwołujące się do starożytności. Budowano tam tajemnicze i jakby wiekowe mosty czy altanki.

W takim ogrodzie dominowała też natura. Ponadczasowa sama w sobie. Odwieczna. Dlatego nawiązując do angielskiego typu ogrodu, w pewien sposób zatrzymujemy czas. Koncentrujemy się na naturalnych elementach. Wodospady, skalniaki, stawy – zdają się trwać tutaj od zawsze i na zawsze. Przenosimy poniekąd fragment dzikiej natury do swojej przestrzeni.

Zatrzymać czas dla siebie

W ogrodzie stworzonym z pomysłem, w którym jakby dusza natury spotyka się z naszym wnętrzem, naprawdę można zatrzymać swój osobisty czas. Układając się wygodnie w fotelu, na hamaku czy na sofie. Warto postawić na aluminiowe meble ogrodowe producent Zumm. Łącząc tradycję ze współczesnością, można umieścić meble ogrodowe nowoczesne w stworzonym przez nas zakątku ciszy.

Barowy stół kuchenny i dwa taborety zobacz wiecje Stolik pomocniczy do kanapy loft