Generacja LTE

Internet LTE to jedna z nowości na polskim rynku telekomunikacyjnym. Przyzwyczajeni do sieci 3G/ 4G Polacy coraz chętniej zaczynają korzystać z tej nowinki technologicznej. Na stan ten wpłynęły m.in obniżki cen tego typu internetu, a także jego większa dostępność. Nie mniejszą uwagą należy obdarzyć również jego szerszy zasięg. Jeszcze kilka lat temu z jego usług korzystać mogli jedynie wybrańcy, a i wtedy był on jedynie dodatkowym źródłem internetu.

Korzystanie z internetu LTE to sposób na łatwy i szybki internet dla każdego.

Warto jednak pamiętać, że jego prawidłowe działanie związane jest z zakupem routera LTE. Ceny tego typu sprzętu nie odbiegają znacząco od cen zwykłych routerów, dlatego też pozwolić może sobie na nie prawie każdy. Przedstawiony poniżej ranking routerów LTE https://www.bomi.pl/ranking-routerow-do-lte-top-10-najlepszych-modeli-jaki-wybrac/ zawiera najczęściej polecane produkty znajdujące się na polskim rynku.

Przed zakupem warto skontaktować się jeszcze z dostawcą internetu.

Część firm telekomunikacyjnych posiada w ofercie dedykowane sobie routery. Jeżeli, jednak zakupu dokonać musimy sami- wybierzmy router 4G LTE- jest on opcją o wiele lepszą niż jego poprzednia wersja 3G LTE.

Do użytku domowego szczególnie polecamy:

1. TP-LINK TL-MR3420
2. D-Link DWR-116

3. ALCATEL Link Zone 4G LTE
4. TP-LINK M7350.

Pierwsze dwie pozycje ( w cenie do 150 zł) świetnie poradzą sobie z domowymi obowiązkami, podczas gdy routery z numerami 3 i 4 to strzał w dziesiątkę, jeżeli chodzi o internet biurowy. Design to sprawa drugorzędna, jednak przedstawiony powyżej egzemplarze to modele uniwersalne, które wpasują się do każdego wnętrza.