Dlaczego duże sklepy meblowe upadają?

Dla każdego, kto chce założyć sklep meblowy Bielsko Biała jest bardzo atrakcyjnym miastem. Duża liczba potencjalnych Klientów i możliwość odnalezienia własnej niszy w biznesie co roku kuszą wielu przedsiębiorców. Mimo to, znaczna część sklepów meblowych upada. Jakie są przyczyny tego zjawiska?

Sklep a'la lata 70-te

Ten problem nie dotyczy raczej małych sklepów meblowych w Bielsku, które tu i ówdzie pojawiają się na mapie miasta, lecz przede wszystkim dużych, tzw. "molochów", które pamiętają czasy komunistyczne. Dlaczego one upadają i to nie tylko na terenie miasta Bielska?

Przede wszystkim ze względu na siermiężny model sprzedaży, który nie odpowiada stawiającym wysokie wymagania Klientom. Prowadzenie sprzedaży w wielkopowierzchniowych a na dodatek często brudnych i odrapanych lokalizacjach nie zachęca do dużych zakupów. Zwłaszcza, gdy za rogiem powstają duże sklepy meblowe, prowadzące swoją działalność w sposób nowoczesny.

Konkurencja wymiata

Oczywiście konkurencja to kolejny, bodaj chyba najważniejszy powód, dla którego duże sklepy meblowe w Bielsku po prostu zostają wyparte z rynku. Z jednej strony widać spore nasycenie rynku, które w połączeniu z rosnącymi oczekiwaniami Klientów sprawia, że duże i siermiężne sklepy po prostu nie mają racji bytu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sklep meblowy bielsko

Widać to zwłaszcza na przykładzie Bielska Białej. Jeszcze kilkanaście lat temu, dla każdego, kto posiadał tutaj swój sklep meblowy Bielsko Biała była naprawdę bardzo dobrą lokalizacją. Dziś po tym "meblowym" boomie nie ma już śladu. Doskonale radzą sobie z nim duże, nowoczesne i wielkopowierzchniowe sklepy meblowe, które corocznie pojawiają się na lokalnym rynku.

Nie tylko Bielsko...

Żeby było ciekawiej, duża konkurencja pojawia się tu nie tylko ze strony dużych, wielkopowierzchniowych galerii handlowych i bielskich sklepów meblowych. Ogromne znaczenie mają tutaj podmioty, które pojawiają się nie jako "za miedzą": w Żywcu a nawet w Czechowicach i Goczałkowicach. Po prostu w tych miastach zakup mebla jest tańszą inwestycją, aniżeli w przypadku metropolii.

Należy tez dodać, że wpływ na to ma również poprawiająca się jakość tutejszych dróg. Przedłużenie tzw. ekspresówki aż do Żywca spowodowało, że dojazd w okolice tego miasta nie trwa godzinę, lecz co najwyżej kilkanaście minut.

Podsumwanie

Prowadzenie sklepu meblowego w Bielsku Białej to duży problem, zwłaszcza dla tych podmiotów, które prowadzą swoją działalność w oparciu o standardy znane z poprzedniego ustroju. Niestety, w konfrontacji z nowoczesną gospodarką rynkową wyglądają one bardzo słabo.