Depilacja laserowa - przeciwwskazania

Depilacja laserowa - przeciwwskazania

Depilacja laserowa to swoista nowość na polskim rynku kosmetycznym. Mimo to coraz więcej pań decyduje się na skorzystanie z nowoczesnej metody, dającej niemal 100% pewności na nieodrastanie włosków. Jak faktycznie przebiega zabieg laserem? Czy konieczne jest jego powtarzanie? Czy istnieją przeciwwskazania?

Depilacja laserowa polega na wysyłaniu wiązki światła, kolejno zaś wiązka ta wchłaniana jest przez melaninę (barwnik włosów). Efektem tego procesu jest zniszczenie cebulki włosa.
Podczas zabiegu naświetlanych jest ok 30% włosów – wynika to z faktu, że są one właśnie w fazie wzrostu. Pozostałe włoski – będące w stanie uśpienia – nie będą reagowały na światło lasera. Dlatego też konieczne jest powtórzenie zabiegu kilkukrotnie, aby mieć pewność, że wszystkie włoski zostały zniszczone. Zabiegi przeprowadza się w odstępach 4-12 tygodni od siebie. Depilacja laserem jest odpowiednia zarówno dla nóg, jak i delikatnych stref bikini.

Laserowe usuwanie włosków jest znacznie mniej bolesne niż klasyczne metody depilacji woskiem czy też depilatorem. Dodatkowo w gabinetach kosmetycznych klienci mogą liczyć również na zastosowanie balsamów po depilacji, które wspomogą regenerację naskórka.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego

Istnieje kilka istotnych przeciwwskazań do wykonywania zabiegów laserowych. Przed decyzją o jego wykonaniu warto wiedzieć, jakie choroby czy schorzenia eliminują możliwość skutecznego zabiegu.
Przede wszystkim są to sytuacje takie jak: ciąża, karmienie piersią, ostre zapalenie skóry, zmiany skórne na tle alergicznym, padaczka, bielactwo, łuszczyca, nadwrażliwość skóry na słońce, nowotwory, opryszczka (zabieg można wykonać po jej ustąpieniu). Zabiegi nie są również zalecane osobom o włosach koloru blond, rudych czy siwych – sam zabieg może się bowiem okazać nieskuteczny.
Źródło: Depilacja laserem Kraków - Medyczne FBI.