Depilacja laserowa – najlepsza metoda depilacji skóry  

 

Depilacja laserowa nie bez przyczyny nazywana jest najlepszą metodą depilacji skóry jaka tylko powstała. Na to miano zasłużyła sobie przede wszystkim faktem, że jest ona procesem permanentnym co odróżnia depilację laserem od każdej innej metody. Nawet najostrzejsza żyletka czy najbardziej rozgrzany wosk zagwarantuje efekt jedynie na kilka dni. Depilacja laserowa na całe życie!

 

Jak działa depilacja laserowa?

 

Depilacja laserowa działa oczywiście za pośrednictwem lasera, który jest główną postacią całego przedsięwzięcia. Jego wiązka światła gwarantuje zniszczenie cebulek włosowych, które już nigdy nie odrosną. Jednak z perspektywy osoby, która poddawana jest zabiegowi tak naprawdę nie wiadomo jak działa to na poziomie komórkowym.

 

Sprawdź: https://depilacja.pl/

 

Jest to związane z procesem fizycznej termogenezy – przekształcenia energii świetnej w energie cieplną. Klient ma wrażenie rozgrzanej i zaczerwienionej skóry co pokrywa się z teorią. Jednak tak naprawdę nagrzewana jest melanina – barwnik skóry znajdujący się w skórze każdego człowieka. Jej nagrzanie do temperatury mniej więcej 70 stopni Celsjusza powoduje uszkodzenie cebulki włosowej. Włos wypada z powierzchni skóry, a gdy cebulka zostanie zniszczona w odpowiednim momencie już nigdy nie wyprodukuje nowych włosów. Daje to omawiany, permanentny proces depilacyjny.

 

Taki zabieg mimo, że wydaje się dość inwazyjny tak naprawdę jest bezpieczny. Wszystkie badania mówią, że jeżeli klient będzie przestrzegał wszystkich zasad i przeciwwskazań nie odczuje żądnych działań niepożądanych. W dzisiejszych czasach są one jeszcze bardziej zredukowane ze względu na używanie nowoczesnych laserów jednocześnie chłodzących bądź zasysających skórę.

 

Salony depilacja.pl

 

Chcąc poddać się zabiegowi depilacji laserowej wybiera się konkretny salon. Jednymi z najlepszych są salony depilacja.pl, których sieci rozrzucone są po największych miastach całej Polski. Jest to miejsce mające w sobie połączenie dobrej jakości sprzętu i wykwalifikowanego personelu i właśnie do niego warto udać się na swoją sesję.