Czym jest tarasola?

Wśród licznych pomysłów na to, jak urozmaicić przestrzeń tarasu zadaszenie wydaje się być jednym z trafniejszych i najbardziej uzasadnionych. Posiadając nawet niewielki taras często narażeni jesteśmy na silne promieniowanie słoneczne, przez co może cierpieć nasze zdrowie. Wybór tarasoli okaże się najlepszym również w innych sytuacjach!

Jak skonstruowane są tarasole?

Tarasole projektowane są w taki sposób, aby nie tylko chronić nas przed słońcem, ale także stanowić interesujący i spójny dodatek dla przestrzeni tarasowej. Wykorzystywane materiały są najwyższej próby – konstrukcja wznoszona jest na malowanych proszkowo profilach aluminiowych, odpowiednio zabezpieczonych przed pojawianiem się rdzy. Co bardzo ważne: aby wznieść tarasolę nie potrzebujemy zezwoleń budowlanych!

Profile niezbędne do stworzenia konstrukcji dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Dzięki temu każdy może dobrać kolor dopasowany do ogólnej kolorystyki tarasu. Możliwe jest nawet to, aby profile imitowały belki drewniane! Konstrukcje projektowane są w taki sposób, aby oprzeć się silnym podmuchom wiatru, dochodzącym nawet do 120 km/h!

 

Dach sterowany automatycznie

Zadaszenie tarasoli wykonywane jest z tkanin poliestrowych, odznaczających się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne: ścieranie, wnikanie brudu, wilgoci, szarpanie. Dodatkowa warstwa poliuretanu sprawia, że tkanina jest również zabezpieczona przed wodą, przez co nie zaskoczy nas także deszcz. Dachy nie nagrzewają się w ciągu upalnego dnia, przez co w ich cieniu panować będzie przyjemny chłód. Drugim rodzajem zadaszenia jest zadaszenie lamelowe, wykonane z aluminiowych profili.

Topowi producenci, tacy jak tarasola.pl zaproponują nam również dodatki, które pozwolą cieszyć się tarasem również jesienią. Warto zainteresować się panelami bocznymi, które ochroną przed wiatrem, jak i promiennikami ciepła, dzięki którym podniesie się nasz komfort cieplny.

live url Kwietnik kubik stalowy loft zobacz