Czarujące drzewka i krzewy

Właściciele ogrodów, którzy mają romantyczną duszę, pragną część swojego wnętrza przenieść do rzeczywistej przestrzeni. Chcą zaczarować najbliższe miejsce, żeby blisko domu mieć taki tajemniczy zakątek, pełen niezwykłego piękna. Żeby go stworzyć warto poszukać drzewek i krzewów, które zaprezentują się niebanalnie, a zarazem nie sprawią nam większych kłopotów pielęgnacyjnych. Polecamy kilka takich roślin, czarujących miejsce w naturalny sposób.

Wiśnia piłkowana

Japońskie święto kwitnącej wiśni to Hanami. W tym czasie Japończycy spotykają się w parkach, żeby podziwiać pięknie kwitnące drzewa. Ten oryginalny klimat możemy wprowadzić także do naszej przestrzeni, jeśli zdecydujemy się na niezwykłą wiśnię piłkowaną, którą nazywamy po prostu wiśnią japońską.

To drzewko może osiągać 10 m wysokości. Jego liście są eliptyczne i połyskujące, zielone lub brązowo-czerwone. Kwitnąca wiśnia piłkowana urzeka w pełni swoim pięknem. W jej pobliżu bajkowo zaprezentują się białe meble do ogrodu z technorattanu. Stworzą z uroczymi drzewkami zachwycającą kompozycję barwną.

Magnolia Loebnera

Magnoliowe zapachy i krajobrazy jak z marzeń. Tak, z pewnością magnolia oczaruje nas w ogrodzie i zaczaruje każdy zakątek. Zwłaszcza kiedy to małe drzewko o szerokiej koronie obsypie się cudnymi kwiatami. Magnolia preferuje glebę świeżą i miejsca osłonięte przed zimnem, z powodu swojego wczesnego kwitnienia.

Wierzba iwa

Walor niezwykłości do każdej przestrzeni ogrodowej wprowadzi wierzba iwa. Ten duży krzew może pełnić także funkcję solitera, stanowiąc centrum naszej kompozycji roślinnej. Wierzba iwa jest niewymagająca i nieźle znosi cięcie. Charakteryzuje się bardzo dużymi kotkami. Podczas kwitnienia przyjmuje barwę srebrnobiałą do złotożółtej.

https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/