Co robić w pochmurny dzień nad morzem?

Osoby, które wybierają się urlop do Trójmiasta z reguły liczą na to, że podczas pobytu będzie świeciło piękne słońce, a całe dnie będzie można spędzać na plaży. Polska pogoda potrafi jednak płatać psikusy, a w środku lata może zdarzyć się kilka pochmurnych dni pod rząd. Czy czas nad morzem można wtedy uznać za stracony? Oczywiście, że nie!

Bądź aktywny

To nie pogoda psuje wakacje, tylko marudzenie i marazm. Jeśli okaże się, że w prognozie pogody zapowiadane są pochmurne dni, należy zaplanować czas bez plażowania. Warto pokusić się o aktywny wypoczynek. Ruch powoduje wytwarzanie się endorfin w organizmie, które nazywa się inaczej hormonami szczęścia. Dobrym pomysłem jest wypożyczenie rowerów i wybranie się na wycieczkę po okolicy. Warto przy realizacji tego pomysłu skorzystać z doświadczonej wypożyczalni, abyśmy byli pewni sprawności sprzętu i mogli liczyć na fachową obsługę.

Trójmiasto z Veloking.pl

Jeśli chodzi o rejon Trójmiasta, taką wypożyczalnią jest sieć Veloking. Ma ona swoje wypożyczalnie w wielu turystycznych miejscach na mapie Gdańska, łatwo też wypożyczyć rower w Sopocie. Największą zaletą sieci jest to, że rower wypożyczony w jednym punkcie można oddać w innym. To bardzo wygodne, jeśli nie jesteśmy pewni swojej kondycji, lub podczas drogi towarzyszą nam ciemne chmury. Najwięcej punktów Veloking znajduje się przy ścieżce rowerowej biegnącej od Gdańska-Brzeźna, przez Jelitkowo, aż do sopockiego molo. I nic dziwnego! To właśnie tam najchętniej spędzają czas turyści, którym pogoda spłatała figla. Wzdłuż ścieżki zlokalizowane są przytulne knajpki oferujące świeże ryby czy coś do picia. Nietrudno też o zwykłą budkę z goframi czy lodami. Spalone podczas wycieczki kalorie można dzięki nim szybko uzupełnić! Zaletą ścieżki jest też to, że biegnie cały czas dosłownie przy samej plaży. Jeśli więc pogoda okaże się łaskawa, można w każdej chwili skręcić na plażę i nacieszyć się promieniami słońca. Wypożyczalnie Veloking mają w swojej ofercie także gokarty, które pokochały maluchy na całym świecie. Gokarty są stabilne, bezpieczne i niewywrotne. Dlatego wielu rodziców wynajmujących rowery swoje dzieci stara się namówić na czterokołowce. Dziecko pedałuje tak jak oni, jednak przyjmuje o wiele wygodniejszą pozycję i nie straszny jest mu nadmorski piasek rozsypany tu i ówdzie na deptaku. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, by gokartowego szaleństwa spróbowali także rodzice. Wypożyczalnie Veloking.pl oferują także czterokołowce przystosowane dla nich.