Bajkowy ogród

Bajkowy ogród

Kiedy mamy ochotę na bajkowe życie, pomyślmy o stworzeniu takiego fragmentu świata, który ma wprost zaczarowany charakter. Dobierzmy wszystkie elementy tak, żeby pomimo naszych słodkich wizji, całość utrzymana była w dobrym stylu. Ogród się do tego rewelacyjnie nadaje.

Kolorowe dywany roślin

Niech różnobarwne i różnorodne rośliny zapanują w naszej przestrzeni. Wprowadźmy do niej także egzotyczne gatunki, które zdumiewają niczym w prawdziwej baśni. Wyeksponujmy szczególnie piękną roślinę w posągowej donicy. Niech wygląda efektownie i zdumiewająco. Twórzmy kompozycje z drzew i krzewów. Nie zapominajmy, że rośliny mają swoje linie i formy, którymi możemy się posłużyć, tworząc własną bajkę.

Tajemnicze schody

Niech ogród będzie pełen naturalistycznie prezentujących się zakątków. Niech posiada ukryte miejsca, do których poprowadzą skalne schody. Użyjmy interesujących głazów, które sprawią wrażenie, że znaleźliśmy się w zaczarowanym lesie albo na skraju góry.

Domki ogrodowe

Żeby nasza bajka się spełniła, zdecydujmy się na domki ogrodowe. Wyglądają one jak z najpiękniejszej baśni. Są niezwykle funkcjonalne i można w nich cudownie spędzić czas. Nawet jeśli pogoda nie dopisuje, urządzimy tam doskonałe przyjęcie. Po prostu jak z bajki. Domek taki dodatkowo może pełnić funkcję sauny. Można w nim doskonale zregenerować się i nabrać energii do życia.

Woda i las

To typowe motywy bajkowe. Wprowadźmy je również do naszej przestrzeni. Leśny zakątek w ogrodzie sprzyja kontemplacji. A może ogród w leśnym stylu? Coraz bardziej popularny, bo niezwykły i niepretensjonalny. Do tego woda w dowolnej odsłonie. W postaci swobodnego wodospadu spadającego wśród bujnej roślinności. Albo delikatny strumyk czy subtelna strużka. Zasłuchamy się w szum wody niczym bajkowe postaci. Poczujemy się jak w urzeczywistnionej bajce.

live url https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/ live url