Badania w ciąży dla wykrywania chorób

Badania w ciąży dla wykrywania chorób

Medycyna ciągle gna do przodu i tworzy coraz to nowe sposoby na skuteczną walkę z różnymi, poważnymi chorobami. Dzięki temu dziś mamy o wiele większe szanse na wyleczenie niektórych dolegliwości, które dawniej nie dawały żadnych rokowań.

Trzeba jednak pamiętać, jak istotne w większości przypadków jest wczesne wykrycie danej choroby. Na szczęście również w kwestii rozpoznawania dolegliwości mamy dziś do dyspozycji skuteczne narzędzia. Przykładem są tutaj badania genetyczne w ciąży. Są one z reguły wykonywane metodami nieinwazyjnymi, co zapewnia pełne bezpieczeństwo zarówno matce, jak i nienarodzonemu dziecku. Jednocześnie dzięki takim badaniom można bardzo wcześnie wykryć całe mnóstwo poważnych dolegliwości, co z kolei zwiększa szanse na ich skuteczne leczenie. Istnieje oczywiście szereg takich badań. Do skutecznego badania potrzebna jest dziś jedynie próbka krwi matki. W krwiobiegu kobiety w ciąży znajdują się również fragmenty DNA dziecka. Zbadanie pod tym kątem krwi matki daje obraz stanu zdrowia nienarodzonego dziecka i ostrzega przed ewentualnymi chorobami.

Test Nifty

Test Nifty, który wszedł do badań klinicznych w 2010 roku, zapewniając badania przesiewowe najczęściej występujących trisomii przy porodzie, a także opcje określania płci, euploidii chromosomów płciowych i delecji chromosomalnych.

Chcesz poznać szczegóły? Zapraszamy na stronę testnifty.eu/wprowadzenie-do-nifty-pro.

am-project.org est.pl ozrodlo.com.pl