Ortezy w razie kontuzji

Chociaż mówi się, że sport to zdrowie, niejedna osoba przez uprawianie sportu doznała kontuzji, która ciągnie się za nią wiele miesięcy. Niestety, często dochodzi do urazów, które mogą wykluczać dalsze uprawianie danej dyscypliny. Co zrobić, jeżeli problem dotyczy opadającej stopy?

Co to za schorzenie?

Syndrom opadającej stopy to nieprzyjemne schorzenie, które zaczyna dotykać coraz większą liczbę osób. Polega na tym, że osoba chora nienaturalnie układa stopę podczas chodzenia. W ten sposób, zmusza to idącą osobę do wyższego podnoszenia stopy oraz innego zgięcia w stawie kolanowym. W przypadku opadającej stopy, chodzenie rozpoczyna się od położenia palców, a następnie piętę, co jest przeciwieństwem naturalnej kolejności.

Jak poradzić sobie z tym schorzeniem?

Pewnym rozwiązaniem problemu są ortezy na opadającą stopę. Tego typu usztywnienie pomaga utrzymać naturalną pozycję stopy podczas chodzenia. Zastosowanie ortezy usprawnia chodzenie, przez co dana osoba odczuwa większy komfort podczas chodzenia.

Jaki typ ortezy na opadającą stopę wybrać?

Ogólnie rzecz biorąc jest kilka typów ortez dostępnych dla pacjentów. Przede wszystkim należy skontaktować się ze specjalistą w tej dziedzinie. Dokładne oględziny stanowią podstawę do wybrania odpowiedniej ortezy. Wizyta u specjalisty powinna być zatem pierwszym krokiem przed zakupem usztywnienia. Niestety, często na termin wizyty u ortopedy trzeba czekać nawet kilka miesięcy, dlatego kiedy uraz jest dość poważny i dokuczliwy, warto wybrać się do przychodni prywatnie.

Wracając do typów ortez na opadającą stopę, można je podzielić ze względu na materiał, z którego są wykonane. Ortezy mogą być wykonane z plastiku (najtańsze, zapewniające najmniejszy komfort), włókna szklanego, włókna węglowego lub aramidowego. Istnieją również ortezy, które są zrobione z mieszanki różnych materiałów.

Podsumowując, przed zakupem ortezy należy wybrać się do specjalisty, który pomoże dobrać odpowiedni sprzęt. Bez konsultacji z lekarzem, lepiej nie dokonywać wyboru, ponieważ może on okazać się ślepym strzałem, przez co zostaną zmarnowane pieniądze. Konsultacja z lekarzem jest zatem niezbędna, aby dobrze dobrać ortezę na opadającą stopę. Należy pamiętać, iż źle dobrane usztywnienie może powodować intensyfikację bólu, co może prowadzić do pogorszenia stanu stopy. Należy również pamiętać, że aby wrócić do względnie dobrej formy, nie wystarczy jedynie noszenie ortezy. Warto pamiętać o zdrowym odżywianiu i utrzymywaniu w miarę niskiej wagi ciała, aby stopa nie była mocno obciążana. Ponadto warto pamiętać o rehabilitacji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie megamedic.pl/pl/p/Orteza-na-opadajaca-stope-/599

antraffic.pl kst.org lpo.pl