Narty dla pań...z ładną talią

Ciągłe stanie pod ścianą i niemożność skosztowania życiowych przyjemności nie prowadzi do niczego dobrego. Ważne, by zachować umiar, tak w jedzeniu, jak i w odchudzaniu. Zimą, kiedy mamy zapotrzebowanie na większą ilość kalorii sport może być remedium na frustrację, Jeśli chcemy zaaplikować sobie jakąś dietę, lepiej zdecydowanie pójść w kierunku aktywności fizycznej. W centrum zainteresowania od wielu sezonów pozostaje narciarstwo. W wersji dla pań, czyli narty damskie różnią się zaledwie wykonaniem sprzętu. Techniki narciarskie pozostają niezmienne.

Żeby już nie rozwodzić się nad wpływem diety – wszyscy o tym wiedzą – a my jesteśmy rozsądne. Nie będziemy też udowadniać sobie wyższości treningu na świeżym powietrzu nad pozostałymi formami aktywności. Dzień spędzony na stoku może pozbawić organizm bez mała trzech tysięcy kalorii. Daje to bilans dodatni po stronie spalania. Nikt nie da rady pochłonąć tylu kalorii w ciągu dnia.

1. Pośród sportów narciarskich wciąż rekordy popularności bije narciarstwo zjazdowe. Narty damskie nie są chwytem zdolnego marketingowca. Różnią się nieznacznie zachowaniem pod obciążeniem i wymiarami. Marketing może popuścić wodze fantazji na polu designu. Kobiety nie chcą jeździć na smutnych nartach.
Narty carvingowe dla kobiet są z reguły znacznie krótsze. Wynika to ze sposobu dobierania sprzętu, posiłkując się wzorem, który mówi – weź swój wzrost, odejmij dziesięć centymetrów – masz pożądaną długość sprzętu. Narty taliowane oprócz sporego zaangażowania mięśni, dają większą kontrolę nad prędkością i kierunkiem.

2. Dyscypliną pokrewną nartom damskim jest snowboard. Coraz popularniejszy wśród kobiet w każdym wieku. Szczególnie chcący pozostać na pewnym poziomie sprawności i mentalnie dorównujących młodszym pokoleniom. Snowboard nie pokona jednak nart damskich, chociażby z powodu okresu nauki, w którym zbiera się tak imponującą liczbę sińców, że lepiej nie pokazywać się z odkrytymi plecami lub w miniówce.

3. Kolejnym rywalem nart damskich, w walce o uwagę są łyżwy. Sport niedoceniany, aczkolwiek realizacja planów sportowych z nim związanych może być o wiele łatwiejsza i wykonana w ekspresowym tempie. Energia wyprodukowana podczas zabawy na lodowisku mogłaby z łatwością zasilić niejedna żarówkę w długi, zimowy i mroźny wieczór. Uprawianie tego sportu, w okresie szalejącego El Nino i niedoborów mrozu, związane jest jednak z korzystaniem z wyspecjalizowanych obiektów sportowych.

4. Narciarstwo biegowe plus narty damskie – taż brzmi nieźle i nieźle się sprawdza. Narty biegowe dają najmniejszy efekt spalania, za to rozwijają wytrzymałość, przez co wysmuklają sylwetkę do niezbędnego minimum. Z nartami damskimi w wydaniu soft, zdecydowanie powinny się mierzyć panie chcące oszczędzać swoje stawy. Jest jeszcze jeden plus biegówek, który ukryty nie leży na widoku, ale daje powód, żeby zainteresować się tym sportem. Rzecz w dozowaniu i kontroli nad wysiłkiem. Używać nart biegowych można w wersji mniej dynamicznej, przypominającej raczej spacer. Spacer mogący zadowolić seniorów, dając im dowartościowanie i wzrost sił witalnych.

Narty na nadchodzący sezon znajdziesz na stronie http://agasport.com.pl/damskie-cat-4.