Na co zwrócić uwagę kupując drewniany domek narzędziowy

Dodatkowa przestrzeń do przechowywania to nie jedyny atut jaki posiadają domki narzędziowe drewniane. Warto podkreślić, że przechowując narzędzia ogrodowe poza domem mamy wszystko pod ręką, i unikamy dodatkowego sprzątania, z którym często wiąże się chowanie narzędzi ogrodowych w domu.

Domek narzędziowy nie tylko do narzędzi ogrodowych

W czasach gdy domy coraz rzadziej buduje się na podpiwniczonych fundamentach domowym złotym rączkom coraz trudniej znaleźć przestrzeń do majsterkowania. Także rozwiązaniem na ten problem może być postawienie domku narzędziowego.

Dostępne na rynku domki narzędziowe drewniane mają bardzo różną wielkość. Najmniejsze przypominają duże ogrodowe szafy, ale w tych większych bez trudu będzie można zagospodarować przestrzeń na niewielki warsztat. Do tego wybierając model z oknami można korzystać z naturalnego światła nawet w deszczowe dni.

Postaw na jakość i funkcjonalność

Domek narzędziowy w którym będzie można przechowywać nie tylko narzędzia ogrodowe, ale też elektronarzędzia, powinien być wysokiej jakości. Tylko dzięki temu do środka nie wkradnie się nadmierna wilgoć, która mogłaby je uszkodzić. Domek wbrew pozorom nie powinien być zbyt szczelny. Nie dotyczy to oczywiście dachu, który pod żadnym pozorem nie powinien przeciekać.

Kupując domek narzędziowy drewniany trzeba też zastanowić się nad jego funkcjonalnością. Ważne jest by domek zawierał dość miejsca by przechować wszystko na czym nam zależy i to najlepiej z lekkim zapasem. Jeśli w jego wnętrzu ma się też znaleźć niewielki warsztat warto sprawdzić, czy upewnić się czy będzie tam dość miejsca by wygodnie pracować, i czy domek jest wystarczająco wysoki.

Nie zapomnij dopilnować wymogów prawnych

Stawiając na swojej działce dowolną budowlę zawsze trzeba brać pod uwagę wymogi prawne. Podobnie jest także w sytuacji chęci postawienia domku narzędziowego. Jeżeli to ma być pierwsza budowla, która nie przekracza 25 m kwadratowych nie czekają nas żadne formalności.

Inaczej temat kształtuje się w przypadku, gdy na naszej działce są już inne tego typu budowle: altany ogrodowe, czy wiaty na samochód. Zgodnie z prawem na każde 500 m kwadratowych bez formalności mogą stanąć góra dwie budowle o łącznej powierzchni nie przekraczającej wspomnianych wyżej 25 m kwadratowych. Jeżeli ich ilość lub wielkość będzie większa koniecznie będzie pozyskanie odpowiedniego pozwolenia na budowę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

zobacz wiecej lpo.pl https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/