Gokarty na pedały

Gokarty na pedały to bestseller wśród zabawek z ostatnich kilku lat. Początkowo pojazdy te pojawiły się w wypożyczalniach rowerów w turystycznych miejscach w Polsce, jednak maluchy pokochały je tak bardzo, że coraz częściej można je spotkać na osiedlowych podwórkach czy w przydomowych ogrodach. Dzieci proszą rodziców o swój własny gokart a ci zastanawiają się, czy warto go maluchowi kupić. Podpowiadamy: zdecydowanie warto!


Rozwój dziecka

Jazda gokartem ma pozytywny wpływ na rozwój dziecka i to w wielu aspektach. Przede wszystkim zabawka zachęca malucha do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu. Dziecko hartuje się na podwórku, zamiast spędzać długie godziny przed ekranem telewizora lub tabletu. Maluch śmigając swoim czterokołowcem poprawia swoją kondycję, a także uwalnia endorfiny, tzw. hormony szczęścia. Od najmłodszych lat uczy się więc, że wysiłek fizyczny może sprawiać wiele frajdy. Gokart, w przeciwieństwie do roweru nie jest wywrotny, skłania więc malucha do pokonywania coraz trudniejszych terenów. Dziecko uczy się więc hartu ducha i pokonywania swoich słabości. Jazda gokartem uczy maluchy orientacji w terenie i szacunku do szybkości. Dzieci szybko załapują, że bezpieczna jazda wiąże się z czujną obserwacją otoczenia i szacunkiem dla innych uczestników drogi. Zabawa wymaga od nich nie raz refleksu i dobrego balansu ciała. Te z kolei przydadzą wtedy, gdy szkrab wsiądzie na swój pierwszy rowerek. Jeśli w otoczeniu malucha są też inni mali gokartowcy, dzieci chętnie ścigają się ze sobą, uczą zdrowej rywalizacji i tego, że nie zawsze się wygrywa. Reasumując można powiedzieć, że gokart rozwija nie tylko ciało, ale i charakter dziecka.

Jak wybrać gokart idealny?

Zakup gokarta dla dziecka trzeba dobrze przemyśleć. Zabawka jest dość ciężka i posiada wiele ruchomych elementów. Warto więc wybrać produkt renomowanego producenta, który posiada wszystkie europejskie certyfikaty bezpieczeństwa. Dzięki temu będziemy pewni, że gokart nie skaleczy naszego malucha. Pojazd musi być dobrany do wieku i gabarytów dziecka, aby mogło ono nad nim zapanować. Jednymi z najchętniej kupowanych gokartów na pedały dla dzieci są gokarty z serii Berg Buzzy i Berg Buddy. Seria Buzzy jest dedykowana 2-5 latkom. Pojazdy nie przekraczają 17kg, w związku z czym z okiełznaniem gokarta świetnie radzi sobie nawet maluch, który niedawno nauczył się pewnie chodzić. Seria Buddy to gokarty dla starszaków od 3 do 8 lat, które rosną wraz z nimi. Pojazdy mają regulowane siedzenia i kierownice, dzięki którym można dostosowywać je do potrzeb dziecka.

Źródło: https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/